Essence
Tarihçe  
1997 yılında faaliyetine başlayan Nida Saat , kaliteli ürün ,hizmet ve kalıcılık esaslarını kendine ilke edinmiştir. 13 yıllık geçmişinin içinde bayilerine kar marjı yüksek ve sonsuz hizmet veren Nida Saat sektörün kurumsal dayatmalarından arınmış kazan-kazan felsefesinine uyan bir ticaret anlayışı sergilemiştir.

Uzun yıllar GIVENCHY,CACHAREL,ELLE ve TIME FORCE gibi markaların distibütörlüğünü yapan, 3 yıl boyunca
Taraftar saatleri projesinde üretici ortak konumunda olan NİDA SAAT, 2006 yılıyla beraber vizyonunu distrübörlük
Rotasından üretici,lisansiye ve dağıtıcı olarak değiştirmiştir.

Halen 400 e yakın satış noktasında tüketiciyle buluşan ESSENCE, Nida Saat ailesine 2000 yılında katılmış olup etiketi lisansını alarak Nida Saat’e bu konuda Türkiye’de öncü olma fırsatını vermiştir. 2000-2004 yılları arasında distribütörlüğünü yaptığı ESSENCE markasının hak sahibi olan Güney Kore menşeili ESSENCE WATCH.CO.,LTD (Seoul) firmasından, 2004 yılında tüm telif ve marka bedelleri ödenerek ESSENCE markası NİDA SAAT tarafından satın alınmıştır. Bu tarihten sonra ESSENCE tamamen bir Türk markası haline gelmiştir.

ESSENCE saatleri Doğu Avrupa’da gelişmekte olan 5 ülkeye ihraç edilmekte ve sunulduğu ülkelerde büyük beğeni toplamaktadır. Nida Saat , Avrupalı ve Amerikalı saat lisansiyelerinin arasından çıkan nadiren saat ihracatı yapan Türk firmalarındandır.

Sektörün en eski firmalarından ARIKAN İTHALAT ın iştiraki olan Nida Saat , 2008 yılı başında SLAZENGER saatleri üretim , ithalat ve pazarlama haklarını Kardeş kuruluşu MGM Sportif ile paylaşmaktadır.

Misyonu ESSENCE ile beraber SLAZENGER saatlerini Türkiye sathında her seçkin bayi ve tüketici ile buluşturmakla beraber , Dünya geneline saat ihraç edebilmektir.

Nida Saat 2011 yılında İsviçre'nin köklü markalarından WAINER'le yaptığı ortaklık anlaşması ile ulaşılabilir ve güncel Swiss Made saat konseptinin tüketiciyle buluşturdu.
www.wainer.ch  
© 2010 - 2015, www.essence.com.tr Şu an sitede (25) kişi var